ART / Lithographs / Litograph in colors 9122116
*
nr 912 2116
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
Lars Lerin (b. 1954), 1986, 6/20, photo album, subject: 31 x 54,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Lars Lerin (f. 1954), 1986, 6/20, fotoalbum, motivet: 31 x 54
Lars Lerin, Swedish painter, born 1954.
Droit De Suite
Estimate:
2000
Sold:
SEK 6800
Auction date:
Monday September 15 2014
at 20:19:10
- Bid history
Time
Bidder
Bid
5/9 14:03:45
1
2.000 kr
6/9 21:59:25
2
1.900 kr
6/9 21:59:49
2
2.200 kr
12/9 12:14:27
3
2.600 kr
14/9 19:11:06
4
4.600 kr
15/9 13:14:12
1
4.400 kr
15/9 13:14:48
1
5.000 kr
15/9 13:19:19
4
5.200 kr
15/9 19:57:18
1
6.000 kr
15/9 20:09:02
4
5.800 kr
15/9 20:11:33
1
6.600 kr
15/9 20:11:55
4
6.200 kr
15/9 20:12:44
1
Vinnande bud
15/9 20:14:10
4
6.600 kr
15/9 20:14:38
1
justering av budtak
15/9 20:15:49
1
justering av budtak
- Thema-auction
Sep 15
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...
Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotoalbum färglitografi grafik lars lerin litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37
-
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21
-
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35
-
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28
-
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45
*
Lars Lerin
Lars Lerin, Swedish painter, born 1954.
Read more about Grafik
nr 912 2116
Lars Lerin
(f. 1954), Sverige
Lars Lerin (b. 1954), 1986, 6/20, photo album, subject: 31 x 54,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Lars Lerin (f. 1954), 1986, 6/20, fotoalbum, motivet: 31 x 54
Lars Lerin, Swedish painter, born 1954.
Droit De Suite | |
---|---|
Estimate: | 2000 |
Sold: | SEK 6800 |
Auction date: |
Monday September 15 2014 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
5/9 14:03:45 | 1 | 2.000 kr |
6/9 21:59:25 | 2 | 1.900 kr |
6/9 21:59:49 | 2 | 2.200 kr |
12/9 12:14:27 | 3 | 2.600 kr |
14/9 19:11:06 | 4 | 4.600 kr |
15/9 13:14:12 | 1 | 4.400 kr |
15/9 13:14:48 | 1 | 5.000 kr |
15/9 13:19:19 | 4 | 5.200 kr |
15/9 19:57:18 | 1 | 6.000 kr |
15/9 20:09:02 | 4 | 5.800 kr |
15/9 20:11:33 | 1 | 6.600 kr |
15/9 20:11:55 | 4 | 6.200 kr |
15/9 20:12:44 | 1 | Vinnande bud |
15/9 20:14:10 | 4 | 6.600 kr |
15/9 20:14:38 | 1 | justering av budtak |
15/9 20:15:49 | 1 | justering av budtak |
- Thema-auction
Sep 15
Grafik
PÃ¥ tema grafik i september har vi samlat litografier och etsningar med mera av Olle Baertling, Stig Claesson Slas, Corneille, Peter Dahl, Salvador DalÃ, Yrjö Edelmann, Svenolov Ehrén, Mona Huss Walin, ...Read more about Grafik
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fotoalbum färglitografi grafik lars lerin litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8145 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Ahlberg (b. 1943), Sweden. Flicka vid flygel. ..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:37 -
8372 LITOGRAPH IN C..
Ã…ke Westin "Havet". Signed, numbered 42/350. Litog..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 19:21 -
8139 LITOGRAPH IN C..
Ardy Strüwer (1939-2023), Sweden. Signed, numbered..//
Present: SEK 150
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:01
-
8083 LITOGRAPH IN C..
Axel Lilliehöök (b. 1930), Sweden. Signed, dated 1..//
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:35 -
8291 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered 5..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 18:28 -
8143 LITOGRAPH IN C..
Berit Markevärn (b. 1952), Sweden. Röd cykel. Sign..//
Present: SEK 100
Auction ends
tomorrow
20 maj at 20:45